Agnieszka Przekupień aktorka, wokalistka, trener wokalny

BIO

Wykształcenie

Wokalistka, aktorka, polonistka, absolwentka specjalności Musical na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. zw. Ryszarda Minkiewicza - dyplom z wyróżnieniem oraz Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W 2003 roku ukończyła I stopień Szkoły Muzycznej w klasie fortepianu w Zakopanem.

Osiągnięcia

Laureatka Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury dla Najlepszej Wokalistki Musicalowej 2018 za rolę Lary Guichard w spektaklu "Doktor Żywago" w Operze i FIlharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Laureatka wielu cenionych festiwali, m.in.: Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej”, X Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Aktorskiej „REFLEKTOR” 2013 w Koszalinie, laureatka III nagrody 50. „Studenckiego Festiwalu Piosenki” w Krakowie, półfinalistka „Przeglądu Piosenki Aktorskiej” we Wrocławiu.

Założycielka Domu Pracy Twórczej i Rozwoju Osobistego w Kościelisku

W 2018 roku założyła również Dom Pracy Twórczej i Rozwoju Osobistego w Kościelisku, który przystosowany jest zarówno do prowadzenia zajęć i warsztatów, jak wynajmu klientom indywidualnym np. grupie teatralnej, zespołowi muzycznemu, a także turystom i wczasowiczom nie związanym ze sztuką. Dom został stworzony z myślą o ludziach poszukujących czegoś więcej niż tylko możliwości noclegu. Jest spełnieniem potrzeb artystów i ludzi sztuki wypatrujących miejsca na odpoczynek w malowniczej scenerii Tatr oraz odpowiedniej przestrzeni na własny rozwój twórczy i artystyczny.
www.dompracytworczejkosowka.pl

Doświadczenie zawodowe

Doświadczenie sceniczne zdobywa biorąc udział w licznych przedsięwzięciach artystycznych: główna rola w musicalu „Dźwięki muzyki” w Gliwickim Teatrze Muzycznym, rola Marii Magdaleny w rock-operze „Jesus Christ Superstar” w Teatrze Muzycznym w Łodzi, rola Sereny w musicalu „Fame” w Mazowieckim Teatrze Muzycznym w Warszawie, rola Roksany w musicalu „Cyrano” z librettem J. Bończyka i muzyką K. Herdzina w Teatrze Muzycznym w Łodzi, rola Lary Guichard w musicalu „Doktor Żywago” w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, rola Fantyny w musicalu „Les Miserables” w Teatrze Muzycznym w Łodzi, rola Stephanie Mangano w spektaklu „Gorączka Sobotniej Nocy” w Teatrze Muzycznym w Gdyni, rola Ellen w musicalu „Miss Saigon” w Teatrze Muzycznym w Łodzi, rola Amneris” w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. Współpracowała z Teatrem Pieśń Kozła Grzegorza Brala we Wrocławiu biorąc udział w spektaklu "Return to the Voice".


Działalność estradowa

Od 2015 roku współpracuje z Piotrem Rubikiem w roli solistki. Nagrała z nim trzy płyty: „Pieśni Szczęścia”, oratorium „Z powodu Mojego Imienia”, „Moja historia” oraz wzięła udział w czterech trasach koncertowych po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.


Instruktor wokalny

Od 2015 roku prowadzi fundację MUSICAMP, której głównym celem jest promocja musicalu w Polsce. Realizacja tego celu odbywa się głównie poprzez organizację m.in. warsztatów musicalowych (podczas których prowadzi klasę śpiewu, jest instruktorem wokalnym), a także spektakli i koncertów musicalowych. Pragnie w ten sposób być ambasadorem formy teatralnej jaką jest musical.